Jesper Lundgaard fortolker Elvis i Det Musiske Hus

Jesper Lundgaard fortolker Elvis i Det Musiske Hus

26. juli 2021 - kl. 11:07 - af

Frederikshavn Teaterforening kan med stolthed prĂŠsentere, Elvis – The King of RocknÂŽ Roll fortolket af Jesper Lundgaard og The Works, med et 20 Ă„rs jubilĂŠumsshow, fortĂŠller formand Lilly Pedersen, Frederikshavn Teaterforening.

Det sker den 19/8-2021 I Det Musiske Hus i Frederikshavn – og der er stadig enkelte ledige billetter.

– Vi trĂŠnger alle til at komme ud i det kulturelle univers og intet kan vĂŠre bedre end en aften med Elvis.
Sidste gang Jesper Lundgaard var pĂ„ besĂžg med et show – var det svĂŠrt at sidde stille i stolen. Man blev revet med og der kom ogsĂ„ dengang gĂŠster fra oplandet, ja endda helt fra Randers for at mĂžde en legende i skikkelse af Jesper Lundgaard.

‱ ”EnestĂ„ende fortolkninger, fyldt med energi og respekt for The King . . . . . . ”
‱ ”Et brag af en forestilling og sikke en stemning . . . . . . ”
‱ ”Fyldt med nostalgi, charme og vi sang med . . . . . . ”

SÄledes lyder nogle af de omtaler der kommer nÄr Jesper Lundgaard har vÊret pÄ scenen og fortolket Elvis.

Jesper Lundgaard har stemmen, charmen, passionen og energien til at fortolke de blĂžde, de energiske og store sange, som Elvis fyldte det musikalske univers med.
Der er garanti for livsglÊde og fÊllessang, og nÄr vi gÄr derfra vil melodierne summe i vores hoveder og Elvis, ja always on my mind, slutter formanden.

Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Jesper Lundgaard fortolker Elvis i Det Musiske Hus' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2024 FrederikshavnsAvis.dk - lokale nyheder fra Frederikshavn

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger