Tilmeld dig kageduellen

Tilmeld dig kageduellen

26. februar 2022 - kl. 6:51 - af

Skynd dig at tilmelde dig Arena Nords store kage konkurrence og vind flotte prĂŠmier!

‘KAGEDUELLEN’ LØRDAG D. 5. MARTS 2022 til ForĂ„rsmessen 2022

– GIV DE ANDRE BAGHJUL, MED DIT BEDSTE BAGVÆRK

ÅRETS KAGETEMA: Fortolk en Shu-Bi-Dua sang Da vi har Shu-bi-dua The Musical i Arena Nord fra d. 5.-7. maj 2022, skal deltagerne fortolke en af Shu-bi-duas mange folkekére sange, det kunne f.eks. vére sangene Vuffeli-vov, Folkevogn eller Luther Lagkage.

Alle kan tilmelde sig konkurrencen – Vi udvĂŠlger 8 deltagere blandt de tilmeldte, der prĂŠsenterer deres bagvĂŠrk og bliver bedĂžmt af en professionel dommerkomitĂ© – samt af 30 udvalgte messegĂŠster, sĂ„ledes at der kĂ„res to vindere, en dommerfavorit og en publikumsfavorit! DommerkomitĂ©en bestĂ„r blandt andre af Emil Ussing, som mange kender fra Den Store Bagedyst pĂ„ DR1, sĂŠson 2020. Tilmeldingsfrist den 28.02.2022 Alle der bliver udvalgt til at deltage, fĂ„r gratis adgang til forĂ„rsmessen + to ledsagere samt to billetter til Shu-bi-dua – Musical torsdag show.

Se mere pÄ www.arenanord.dk under forÄrsmessen og Kage konkurrence.

Vi nÊrmer os sidste frist for tilmelding, sÄ hvis du Þnsker at deltage, skal du gÞre fÞlgende:

— Indsend dit navn, alder og kontaktoplysninger til kage@arenanord.dk — FortĂŠl hvorfor du holder af at bage – eksempelvis hvem du gĂžr det med eller hvem du gĂžr det for. VedhĂŠft gerne et billede af din flotteste kage til dato. Kageduellen bliver afholdt i vores nye flotte, moderniserede foyer. ForĂ„rsmessen 2022 har noget for enhver smag. Hele Arenaen, bilhallen og foyeren er fuldt med spĂŠndende udstillere – Proshoppen hos Frederikshavn Golfklub er klar i Atletcentret, med udstyr til den nye sĂŠson og masser af gode tilbud – Vi har igen bĂžrneland i Badmintonhallen, hvor bĂžrnene kan boltre sig i de mange sjove aktiviteter.

Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Tilmeld dig kageduellen' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2024 FrederikshavnsAvis.dk - lokale nyheder fra Frederikshavn

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger